Od nového školního roku můžete studovat TCM v Ostravě, Mykoterapii v Ostravě nebo Bylinkaření ve Zlíně!

4–5/2024: Jaro s tradiční čínskou medicínou (tři setkání ve Zlíně)

Mgr. Daniela Pilařová vás zve na tři přednášky ve zlínském Klubu podnikatelek, které proběhnou v měsících duben a květen a budou se týkat důležitých nejen jarních a letních témat. Dozvíte se vše potřebné proto, abyste využili potenciál jara a léta a pro své zdraví udělali maximum v souladu s rytmy přírody a pěti elementy, a zejména s jejich přidruženými orgánovými sestavami.

Podrobnosti níže!

Níže najdete veškeré informace a fotky z akce!

Nabudujte znalosti, které tradiční čínská medicína předává skrze své terapeuty, učitele i praktikující po celá tisíciletí!

Místo konání: Naše Dílna, Zálešná I 4057, 760 01 Zlín,  Termíny: 22. 4., 29. 4. a 27. 5. 2024 (9.00–12.00)

Přihlášky v Klubu podnikatelek, viz níže

S kým se při přednáškových blocích setkáte:

Daniela Pilařová

Mgr. Daniela Pilařová je spoluzakladatelka a provozovatelka školy. V Shanti Academy působí jako lektorka jak ve škole alternativních medicín, tak také jako její "velvyslankyně" na různých místech v Česku, kde přednáší o TCM.

Více o lektorovi

O čem naše tři povídání budou:

22. 4.: Od medicinálních hub k harmonickým vztahům

29. 4.: Jaro podle tradiční čínské medicíny: o vzteku, nervovém systému, nemocném žlučníku i o nádorech

27. 5.: Léto podle tradiční čínském medicíny: o cévách, srdci, psychice, nespavosti a grilování

I když se to nezdá, povídání o medicinálních houbách a jejich vlivu na náš zdravý (zdravější) život a analýza různých vztahů, které v životě navazujeme, jdou krásně dohromady. Ostatně vztahy se nejlépe navazují (a spravují) tehdy, když se těšíme co nejlepšímu zdraví, neboť v nemoci se člověk často pokouší o nápravu jednoho jediného vztahu – k sobě samému a svému nemocnému tělu či nemocné duši. V první části prvního setkání si tedy probereme hlavní druhy medicinálních hub, které dostanete v podobě potravních doplňků, a jejich účinek na naši kondici. Pak se přesuneme k tomu, jak tradiční čínská medicína vnímá vztahy, analyzované podle pěti elementů – Dřeva, Ohně, Země, Kovu a Vody. V poslední části workshopu si budete moci sestavit své vlastní vztahové konstelace a podívat se na ně novým pohledem včetně toho, co by se dalo udělat pro jejich nápravu.

K jaru podle TCM patří orgány játra a žlučník. Za co všechno „mohou“ v našem organismu, si povíme při jarním setkání. Pokud máte obtíže v oblasti neurologie (včetně tetanie, různých třesů, případně tiků), pokud trpíte na vztek (který buď projevujete, nebo potlačujete), jestliže máte nemocný žlučník či se trápíte s něčím daleko horším, tak po tomto setkání budete mít jasno v tom, kterými cestami přes játra a žlučník vaše obtíže vznikly. My si ale nebudeme povídat jen o etiologii těchto zdravotních nepříjemností; rovněž zjistíte, které bylinné směsi a houby vám na potíže pomohou, jak upravit stravovací zvyklosti, co se naučit z čchi-kungu a jak využít k harmonizaci jarní přírodu a pohyb. V podstatě platí, že skrze jaterní emoce nám vzniká velká většina zdravotních potíží!

V létě našemu organismu podle tradiční čínské medicíny vládnou orgány srdce, tenké střevo, osrdečník a podivný utajený „orgán“ trojohřívač. My se ale při našem setkání na téma Léto budeme věnovat především srdci a tenkému střevu. Povíme si, jak bychom se o tyto orgány měli starat s nastupujícím létem, co jim bude škodit, a co naopak prospívat. Zjistíte, odkud podle TCM vznikají potíže s cévami, se srdcem, ale také s psychikou a nespavostí. A naučíme vás grilovat tak, aby to neodnášela vaše nenahraditelná pumpa – srdíčko! Ukážeme si cenné akupresurní body na letní vedra a také si odnesete seznam bylinných směsí a medicinálních hub, jež vám pomohou čelit nejen typicky letním nemocím, jako je rychlý infekční průjem či nemoci z přehřátí, ale rovněž třeba psychická nepohoda.

Co ještě potřebujete vědět?

Za kolik?

 • Cena: 800 Kč/jeden blok

Jak se přihlásit?

 • Přihlášky provádějte výhradněpřes tento kalendář(vyberte si, který blok chcete, případně zaškrtněte všechny tři)

Co je v ceně započítáno?

 • tříhodinový výklad lektorky
 • pronájem prostor
 • pracovní materiály

  Počet míst je omezen místem konání, proto si to své zarezervujte co nejdříve. Těšíme se na vás!

  Fotogalerie

  Fotky jsou majetkem Klubu podnikatelek Zlín.

  Přihlašte se k odběru newsletteru

  -

  Děkujeme za přihlášení!

  Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

  Něco se pokazilo, zkuste to ještě jednou.