Na červencovou ONLINE víkendovku Wany, medicinální houby a tinktury se můžete přihlašovat zde. Záznam pro zájemce v mp4!

Blog

Zde najdete aktuality od nás a taky zajímavé články na témata alternativních medicín, jógy a QiGongu!

Tři lektorky a čínská medicína

18. 6. 2021

Tak jsme se včera večer sešly v této fajn společnosti na Lukově u Zlína, probraly jsme hot news a potom taky školu a další různé projekty. Všechny tyhle ženské mají něco společného se Shanti Academy Zleva: MUDr. Petra Uríková spolupracovala se školou už před třetí mateřskou a my se moc těšíme, až naváže, jakmile bude Samuel trochu větší (školkou „povinný“). Nicméně i tak se u nás tu a tam objevuje: nyní se můžete hlásit na její „francouzské ucho“ neboli aurikuloterapii, jež vám představí na prvním poprázdninovém kurzu. Mgr. Daniela Pilařová – spoluzakladatelka a lektorka školy i jógového studia. S tou se vídáte často, pokud jste našimi studenty nebo účastníky Danieliných jóg či samostatných přednášek. Mgr. Jana Kubíčková už několikátý víkend pendluje mezi Hradcem Králové (poblíž bydlí), Brnem (v něm má poradnu) a Ostravou, kde učí na oboru Diagnostika zdravotního stavu. A nadcházející víkend nebude výjimkou! Prváci už se na ni těší . Jana úspěšně provozuje už skoro dvacetiletý poradenský a prodejní eshop se zdravými věcičkami. No a taky jsme se chystaly na další školní rok. Postupně vás pozveme na různé společné i jednotlivé akce.

Už zrají lesní jahody

14. 6. 2021

Jedno z oblíbených ovocí. Mají jinou chuť než pěstované kultivary: sladkou, mírně kyselou a lehce hořkou. Tropismus: slezina-žaludek, srdce a játra.Vynikající letní potravina! Sluncem zahřáté lesní jahody trhejte rovnou do pusy! Doplní krev, osvěží, tonizují játra a celé zažívání a povzbudí psychiku. Lektorky Shanti Academy Mgr. Daniela Pilařová a Romana Farna připravily spolu MUDr. Petrou Uríkovou kuchařku na letní období – OHNIVOU KUCHAŘKU. Má tři části: Trocha TCM teorie nikoho nezabije, Recepty (snídaně, obědy, večeře, nápoje, pochutiny) a Komentáře k receptům z pohledu zdraví a vhodnosti pro různé obtíže/konstituce a z hlediska působení. Kuchařka bude jako obsáhlý, skoro 100stránkový eBook k dispozici do 14 dnů na adrese www.uzdravsamsebe.cz

Tip na výborný oběd – v hlavní roli kedluben

10. 6. 2021

Podle TCM má kedluben chuť sladkou až pikantní, tropismus s plicím, slezině a játrům (díky své osvěžující povaze). Je výborný i syrový, ale také jako kedlubnové zelí. Jak ho připravit? Kedluben zbavíme tvrdé „slupky“ a nastrouháme nahrubo. Na oleji/ghí zpěníme cibulku a dáme kedluben, zlehka podlijeme vodou, osolíme a opepříme. Dusíme a souběžně přihodíme na plátky nakrájený česnek podle chuti a brambor nastrouhaný na struhadle na muškátový ořech, z nějž bude „pasta“, která pak zelí zahustí. Počkáme, až se odpaří tekutina, a podáváme. Zde jako příloha bramborová kaše s jáhlami a volské oko z vajec od šťastných slepic.

Víkendovka v Shanti Academy

7. 6. 2021

Jsme moc rádi, že jste opět s námi! Naživo! O víkendu proběhla dvojí výuka s celkem čtyřmi lektory: s Wendy, Romanou, Petrou a Šárkou. Více fotek najdete na facebooku a pokud se chcete stát našimi studenty, vybírejte s radostí zde

OVOCE? OVOCE!

31. 5. 2021

OVOCE NA NOC? OVOCE RÁNO? OVOCE BEZ PŘÍLOH? SYROVÉ OVOCE? A víte, že vám to nemusí vůbec prospět? Že z toho můžete mít problémy s plynatostí, hlenem v těle či zachlazením organismu? Lektorka naší školy, terapeutka a masérka Romana Farna vám v páteční přednášce popovídá velmi podrobně a nabušeně, jak je u ní zvykem, vše, co potřebujete vědět o konzumaci ovoce našeho i cizokrajného tak, aby vám neškodilo, ale prospívalo. Kdo nemáte čas, ale máte zájem, platí, že tato online přednáška bude nahrávána a v mp4 dostanete její záznam stejně jako prezentaci v pdf. Přihlášení stejné jako tehdy, když se zúčastníte online.

Polštářky pro pulsní diagnostiku

27. 5. 2021

Krásné polštářky z indického brokátu pro nás aktuálně šije firma Kouzelné záplaty. Přednostně pro naše studenty oboru Diagnostika zdravotního stavu, ale objednat si je můžete i vy. Cena 390 Kč, objednávat můžete na e-mailu biodaniela@seznam.cz

Konečně naživo!

24. 5. 2021

Přinášíme krátký report o studentech prvního ročníku oboru Diagnostika zdravotního stavu, kteří se o víkendu sešli ve škole! (ano, opravdu se fyzicky se sešli). Fotka zachycuje jejich písemný test ze Zang-fu – hlavních a vedlejších orgánů. Hned vzápětí nastoupila se svou nezaměnitelnou dynamickou energií Jana Kubíčková a její Přírodní lékárna a ta je provedla taji úvodu do diagnostiky. Lehátka byla připravena, dezinfekce voněla všude, dobrá nálada nechyběla! Věříme, že po půlročním „onlinu“ jste si víkend v Shanti Academy skutečně užili, a na další studenty se už teď moc těšíme.

CHCETE UČIT JÓGU, PILATES, SM SYSTÉM, TAI-ČI NEBO COKOLI JINÉHO, CO VÁS BAVÍ A CO UMÍTE?

23. 5. 2021

Máme pro vás dobrou zprávu! V našem sympatickém malém (nejen) jógovém studiu v centru Ostravy máme volná místa v rozvrhu, a to již od počátku června…. Nabízíme vám: krásně zařízené prostory včetně učeben pro případné workshopy malý jógový sál pro max. 15 lidí samostatně vybavenou šatnu, recepci a další zařízení (sprcha apod.)- a hlavně – RESPEKTUJEME VAŠE SPECIFIKA PŘI VÝUCE, DO NIČEHO VÁM ZÁSADNĚ NEKECÁME , PRONAJMEME VÁM PROSTORY A PODLE VAŠEHO ZÁJMU VÁS I ZPROPAGUJEME, to vše v jógovém studiu a škole alternativních medicín, které úspěšně fungují JIŽ SEDMÝM ROKEM…. JSTE TEN, KOHO HLEDÁME? budeme rády za samostatnost budeme rády za smysluplné, logické, funkční vedení lekcí pro veřejnost Pokud by se vám líbilo s námi spolupracovat, ozvěte se nám! Lenka Chlebounová telefon: 603 244 265 e-mail: lenka.chlebounova@gmail.com… Těšíme se na vás! Daniela & Lenka

V pondělí vás budeme vyhlížet

19. 5. 2021

Lenka Chlebounová v Shanti pečlivě přeměřuje metry čtvereční, dělí, propočítává, připravuje testy, desinfekce, čestná prohlášení, je schopná sehnat i svěcenou vodu (a my víme, že toho schopná je) – s jediným cílem a úmyslem – od pondělí 24.5.2021 vás vítat již osobně. Těšíme se na vás.

Možnost zakoupení skript z přednášky o koření

7. 5. 2021

Online přednáška Romany Farne o koření již proběhla, ale pokud jste přednášku nestihli a téma koření vás zajímá, máte možnost zakoupit skripta, které lektorka připravila. Skripta vám zašleme ve formátu pdf – ale pozor – mají 100 stran (ano, čtete dobře), takže ideální studijní materiál. Cena je 250 Kč (pro účastníky online přednášky je cena 150 Kč). Skripta si objednejte na emailu daniela@shantiacademy.cz Další online přednáška Romany Farne na téma Jak využít ovoce naše i cizokrajné pro lepší zdravotní stav bude 4.6.2021 – neváhejte a přihlašujte se zde!

Chmelové výhonky – teď, nebo až za rok!

3. 5. 2021

Byla by škoda je propásnout už letos, právě rostou, jsou mladé, křehké a v kuchyni je můžete připravit podobně jako chřestové výhonky. Užití divokých rostlin je jedno z mnoha zajímavých témat 14ti víkendového studia Bylinoznalství – fytoterapie.

Nová posila v Shanti Academy

30. 4. 2021

MARTINA „SHANTI“ HORKLOVÁ se stala naší pomocnicí! Bude se starat o část nového webu, o část Facebooku a po Lence Heczkové přebírá rozesílání newsletteru vám všem, kdo chcete číst novinky z naší Shanti Academy. V Martince získáváme vřelou ženu, milující život, akce, přírodu, která primárně působí v Divadle loutek v Ostravě. Jsme rády, že je spolupráce navázána!

Z produkceVemírné kuře