Od nového školního roku můžete studovat Mykoterapii v Ostravě nebo Bylinkaření ve Zlíně!

Blog

Zde najdete aktuality od nás a taky zajímavé články na témata alternativních medicín, jógy a QiGongu!

Termín letní škola TCMA pro rok 2017 stanoven

30. 5. 2016

V roce 2017 se bude letní škola TCMA konat v termínu 7.-13. srpna na horském hotelu Antarik.

23.-24. 9. 2016: Medicinální houby (seminář v Praze)

23. 5. 2016

23. a 24. 9. se v Praze koná seminář Medicinální houby. Pořadatelem je terapeut TCM a provozovatel serveru TCM Point a MycoMedica Milan Schirlo. Od minulého týdne je oficiálně možné rezervovat si účast.   Kde: Křížkův sál, Novotného lávka, Praha Cena: pro platbu do 30.6. – 1.990,- (SK zájemci – 79 EUR) pro platbu po 30.6. – 2.490,- (SK zájemci – 99 EUR)   Bližší informace najdete po vykliknutí letáku vlevo. Milan Schirlo u nás bude přednášet o medicinálních houbách osobně, a to 30. 10. v úvodní přednášce Houbičky z pohledu TCM. Budete-li mít jakékoliv dotazy, neváhejte kontaktovat Vieru Bihari: objednavky@mycomedica.cz.

Platby za studium na TCM Academy

9. 5. 2016

Platby za studium na TCM Academy je příspěvek, ve kterém se dozvíte vše důležité pro správnou a včasnou platbu svého studia se všemi jejími požadovanými náležitostmi. Věříme, že tato „kuchařka“ vám vše kolem plateb usnadní. Nebudete-li si čímkoli jisti, neváhejte a kontaktujte nás!

Diagnostika v čínské medicíně za 1 499 Kč!

9. 5. 2016

Diagnostika v čínské medicíně autora Giovanni Maciociy je kniha, která do jisté míry supluje starší několikadílný podrobný zdroj o TCM Vladimíra Anda. Na stránkách vydavatelství Anag najdete tuto knihu o 1 000 Kč (!) levnější než při prodejní doporučeně ceně. Je to jedinečná šance, jak se k této drahé (a výborné) knize dostat a my vřele doporučujeme ji využít ;-).

Popenec břečťanovitý z pohledu TCM i západní fytoterapie

4. 5. 2016

Popenec břečťanovitý je z pohledu TCM i západní fytoterapie velmi cenná rostlina, která působí na ledviny. Právě v těchto týdnech si jej můžete nasbírat v přírodě a buď jej používat jako zpestření jídelníčku, nebo si jej nasušit na zimu. V článku se dočtete o tom, že (nejen) v případě popence se krásně doplňuje čínský a západní pohled na tuto bylinu. Více zde.

Tip na pomoc pro přetížená játra

2. 1. 2016

Nabízíme vám zde tip na přetížená játra od Romany Farne, naší externí lektorky (povede u nás například přednášku Moderní, rozumná a zdravá strava): Celý článek si můžete přečíst tady.

Monáda, co není monáda

25. 11. 2015

Vždy mě nemile překvapí, když někde objevím nesprávně nakreslenou monádu yinu a yangu. Bohužel se její nesprávná podoba objevuje i v logu institucí (a škol), které vycházejí z tradiční čínské medicíny, a její chybnou podobu najdeme také například u stále se rozrůstající kažrodoční ostravské výstavy Zdraví a duše. Mám opravdu problém uvěřit majitelům a organizátorům firem, škol a akcí, kteří nemají ani tak základní znalosti, aby do svého loga nevetkli hrubku stejného formátu, jakou je ypsilon ve slově „vydět“ ;-). Čtěte dále zde.

Přihlašte se k odběru newsletteru

-

Děkujeme za přihlášení!

Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Něco se pokazilo, zkuste to ještě jednou.