Od nového školního roku můžete studovat TCM v Ostravě, Mykoterapii v Ostravě nebo Bylinkaření ve Zlíně!

Otevíráte všechny obory každý rok?

Ne. Otevíráme je poté, co skončí předchozí běh příslušného oboru. Naše škola funguje jinak než základní, střední a vysoké školy – nemáme klasický školní rok, kdy v září se otevře (stejný obor) a skončí v červnu. Pod záložkou Studijní obory najdete ty obory, které se právě vyučují (do nich se většinou už nelze přihlásit), nebo které vyhlašujeme a jsou pro přihlášení otevřené.

Jestliže absolvuji studium u vás a získám certifikaci, mohu si na daný obor zařídit živnostenský list?

Ne – a to ani jako absolventi jiných škol alternativních medicín v České republice. České zákony v tuto chvíli neumožňují oficiální studium alternativních medicín (tradiční čínská medicína, ájurvéda, fytoterapie a další). Studiem u nás získáte znalosti a dovednosti, které pak můžete využít jako profesionální terapeuti, ale živnostenský list je nutné si zařídit na obor podnikání: Služby. V jeho rámci můžete praxi vykonávat.

Studium je pro mě drahé.

Cena studia se sestavuje podle několika kritérií. Kromě pronájmu prostor na výuku a výukových pomůcek, jež jsou v některých případech v rámci studia zdarma, také platíme své profesionální a zkušené lektory. Platíte tedy za to, abychom vám mohli nabídnout ty nejlepší profesionály z oboru, který studujete. A tyto profesionály nelze najmout pod cenou.

Proč bych měl/a investovat tolik tisíc do studia alternativní medicíny?

Důvodů je hodně. Pokud vás zvolený obor zajímá jako amatéra, laika, který jej chce využít pouze pro své účely, samozřejmě můžete dát přednost jednorázovým (často levnějším) kurzům různých nezavedených organizací. Avšak pokud jste laici/amatéři a chcete předmět oboru používat pro sebe a své blízké, je to ten největší důvod pro to, abyste si vybrali zavedenou školu s úspěšnými absolventy, která je na trhu dostatečně dlouho, aby se mohla etablovat (naše škola od roku 2015). Vždyť jde o zdraví vaše a vašich blízkých!

Někdy ale chcete vystudovat a změnit profesi…

Velkou skupinu našich studentů však tvoří lidé, kteří studují alternativní medicínu jako takzvanou školu druhé šance a chtějí se rekvalifikovat – a často změnit profesi a jít v další části života profesně jinak než dosud. Tudíž se chtějí stát profesionálními terapeuty.

Pro ty máme několik dobrých zpráv:
  • jsme jedna z nejlevnějších škol alternativních medicín v republice, aniž by to ohrozilo kvalitu naší výuky (prostě si jako škola necháváme menší část vašich peněz a více investujeme do lektorů a snažíme se ceny výuky držet tak nízko, jak to jde, aby to neohrožovalo kvalitu naší výuky)
  • protože již od začátku výuky se učíte nejen teorii, ale taky praxi, můžete začít poměrně brzy sami přijímat klienty a to, co jste se naučili, si na nich zkoušet. Zpočátku budete samozřejmě získávat zkušenosti a klienti k vám budou přicházet z řad vašich kamarádů a rodiny, ale časem, jak si budete jistější, je vhodné začít za své služby inkasovat peníze – vždyť vy investujete peníze do svého vzdělání (a budete investovat po celý další profesionální život terapeuta), takže se to musí někde projevit. Tak se vám ještě v průběhu studia začne investovaná částka pomalu vracet – a čím budete pilnější, tím dříve se vám vrátí, a naopak začnete touto krásnou metodou peníze i vydělávat
  • školné je tedy vhodné chápat jako investici do vaší budoucnosti. Protože přesně tak to se školným je. Je to vstupenka do nového života, do nové dobrodružné a nesmírně zajímavé kariéry!
  • školné je navíc možné hradit ve splátkách bez navýšení
  • a ještě důležitá nepříjemná, ale pravdivá informace: čím později se ke studiu přihlásíte (a platí to pro všechny školy v Česku), tím dražší pro vás bude. Prostě proto, že vše nám zdražuje a samozřejmě se to také všude projevuje – a tedy také u nás.

Proč nejsou do ceny studia započítána skripta ?

Důvodů je více. Především ne každý student skripta potřebuje. Není jich mnoho, ale přesto se najdou každoročně studenti, kteří si raději sami zapisují. Drtivá většina z nich si ovšem nakonec skripta doobjedná. Vždyť v rámci našich oborů dostanete se zaplacením skript pro svůj celý další život zhruba tisíc stran tištěného textu!

Druhý důvod je praktický – je pro nás lepší mít „hromádku“ peněz na vaše skripta zvlášť, a to zejména nyní v turbulentní době, kdy se nám během půl roku zvedly náklady na tisk jedněch skript s kroužkovou vazbou hned několikrát. To je také důvod, proč s účinností od roku 2022 volíme nejlevnější vazbu skript a oboustranný tisk, neboť náklady vzrostly natolik, že byste za skripta dali jednorázově několikanásobně vyšší částku než nyní. Jednoduše máte nově skripta jako knihy a poznámky si už neděláte do nich na volné stránky, ale do svých poznámkových bloků nebo do počítačů.

Odkud se berou vaše lektorky?

Naše lektory získáváme dvojí cestou. Buď nás zaujali natolik, že jsme je samy oslovily, nebo oslovujeme přímo naše absolventy, u nichž vidíme nejen profesní růst a dostatek znalostí a dovedností, ale také schopnost předávat vše získané dále studentům. Pokud budete patřit mezi oslovené, pak se vám peníze investované do studia vrátí velice rychle. V tuto chvíli u nás působí pouze lektorky – ženy, ale věříme, že časem nějakého šikovného lektorka – muže ve škole rovněž přivítáme.

Kolik studentů je v každém běhu (ročníku) studia?

Maximálně dvacet. V tom se také lišíme od všech škol tradiční čínské medicíny v republice. Zatímco ostatní školy naberou desítky (a někdy až stovky) studentů, my si držíme takový počet, abychom měli jistotu, že jsme schopni se lektorsky (v teorii, ale hlavně v praxi) věnovat každému z vás. Protože tradiční čínská medicína je samozřejmě praktický obor, kde se učíte řadu terapeutických disciplín, je naprosto nutné, abyste si je zkoušeli pod pečlivým dohledem lektora. Jinak bychom v naší lektorské práci neviděli smysl…

Jaký postup studia doporučujete?

Jako absolventky několika škol alternativních medicín v republice (Praha, Brno, Ostrava) vřele doporučujeme začít studiem tradiční čínské medicíny, kde je velká část výuky věnovaná diagnostice. Vždy u každého klienta potřebujete vědět, jaký je jeho zdravotní stav = a tedy co vašeho klienta trápí, ať už budete dělat jakýkoli obor (fytoterapie – bylinoznalství, dietetika – zdravé stravování, akupresura atd. – pokud není odkaz aktivní, tak obor v tuto chvíli nenabízíme a zkuste to později nebo se staňte odběrateli našeho newsletteru, který vás o novém vypsaném oboru včas informuje; přihlášení k newsletteru najdete, když srolujete hlavní stránku našeho webu dolů). Diagnostiku můžete provádět nejen podle tradiční čínské medicíny, lze využít i diagnostiku podle ájurvédy, ale také si pomoci diagnostikou podle moderní medicíny. Ne náhodou u nás často studují (a učí) i lékaři (MUDr.).

Jste přesto rozhodnuti jít studovat rovnou terapeutický obor? Nevadí, většina těchto studentů u nás diagnostiku stejně vystuduje, protože tvoří neopominutelný základ pro jakéhokoli terapeuta jakékoli terapeutické metody.

Zajímá vás něco, na co jste nenašli odpověď? Napište nám: daniela@shantiacademy.cz, obratem vám odpovíme!
Přihlašte se k odběru newsletteru

-

Děkujeme za přihlášení!

Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Něco se pokazilo, zkuste to ještě jednou.