Od nového školního roku můžete studovat Mykoterapii v Ostravě nebo Bylinkaření ve Zlíně!

O akademii

Naší filozofií a cílem je naučit lidi, jak se o sebe starat, aby byli zdraví a spokojení.

Proč Shanti Academy?

Shanti znamená v sanskrtu mír a toto slovo se často používá v indických a jógových mantrách. Pro nás znamená SHANTI především život, který žijeme v souladu s vnitřním i vnějším souladem – psychickým a fyzickým zdravím a také co největší vnější harmonií. K tomu nabízíme mnohé cenné nástroje: filozoficko-pohybové systémy, jako je jóga a QiGong, a také kurzy ze širokého spektra alternativních medicín od tradičního západního bylinkaření až po východní systémy.

Naším cílem je přinést na Moravu tu nejvyšší možnou kvalitu vzdělávání v oblastech alternativních medicín.

V západní civilizaci stále ještě přetrvává názor, že zdraví a pohoda jsou věcí osudu, případně dostupné lékařské péče. My – přestože si velmi vážíme moderní medicíny a také ji v tematických víkendech na naší škole vyučujeme – se domníváme, že pro dlouhodobé zdraví, pohodu a slušnou kondici je třeba, aby se člověk vrátil ke znalostem svých předků; aby rozuměl pochodům, jež v něm probíhají (diagnostika), a aby si pomocí základních prostředků (byliny, akupresurní body, jóga a Qigong, a především strava) dokázal ve většině zdravotních potíží pomoci sám.

Náš cíl je ale širší: vyučujeme rovněž budoucí diagnostiky a terapeuty, kteří mohou pomáhat nejen sobě, ale také ostatním!

Reference

Náhled

“Školu jsem objevila, když jsem se rozhodla, že se chci začít více věnovat přírodní medicíně, a hledala jsem studium. Vše napřed nasvědčovalo, že musím do Prahy, ale nakonec na mě na internetu vykoukla TCM Academy v Ostravě. Neváhala jsem a přihlásila se. Byli jsme teprve druhý ročník, který škola rozjížděla, přesto jsme se setkali s perfektními lektory a pro mě moc hezky rozvrženým učivem. Atmosféra byla přátelská a rodinná, což jsem ocenila. Pokud se objevil nějaký problém, tak šel rychle vyřešit, a hlavně se nikdy netýkal kvality učiva. Zažili jsme perfektní letní školu, hodně praktických věcí. Poznala jsem lidi, se kterými se stále přátelím a kteří mě nadále inspirují. Byly to super tři roky a k dalšímu studiu zde bych se moc ráda vrátila během následujících pár let.”

Markéta F.

Náhled

Školu doporučuji, studovala jsem dva obory – diagnostiku a dietetiku – a byla jsem moc spokojená. Celý kolektiv školy velmi sympatický, vstřícný, nebyl žádný problém. Pozitivně hodnotím i kvalitu výuky, lektoři opravdoví odborníci, kteří mají velké zkušenosti, možnost konzultace svých zdravotních problémů, vždy mi poradili a pomohli. Příjemné prostředí, škola v centru Ostravy.

Helena H.

Náhled

Velmi doporučuji tuto školu alternativních medicín. Líbí se mi, že škola není jednostranně zaměřená. Získala jsem tady základní znalosti čínské medicíny, pohled do ájurvédy, spousty praktických rad ohledně stravování či zpracování a používání bylin. Některá cvičení používám v každodenním životě. Řekla bych, že to je jedna z mála škol s opravdu celostním přístupem. Zkušenosti vám předají různí terapeuti a učitelé, takže získáte více pohledů a přístupů, z nichž čerpáte, a sami si můžete vybrat, kterou cestou půjdete. Cenově přístupné, přátelské prostředí jak mezi studenty, tak ve vztahu student–učitel. Získala jsem tady několik přátel i známých v oblasti profesního života. Velmi individuální přístup. Z mé strany se vždy všechno dalo domluvit.

Lucie S.

200 spokojených studentů

Máme za sebou 200 spokojených studentů, z nichž někteří již mají svoji úspěšnou praxi

Naše obory se prolínají

Půjdete studovat diagnostiku, ale naučíte se i mnohé z dalších disciplín

Skupiny maximálně 15-20 lidí

Studijní skupiny zahrnují maximálně 15–20 lidí, aby se lektoři mohli řádně věnovat všem

Shanti Academy

Škola alternativních medicín je provozována zapsaným spolkem Shanti Academy (obory alternativních medicín) a společností s ručením omezeným Shanti Academy (obor Tradiční čínská medicína). Do roku 2022 provozoval školu pouze stejnojmenný spolek.

Mgr. Daniela Pilařová

Zakladatelka a provozovatelka Shanti Academy.

  • lektorka jógy
  • diagnostička a terapeutka (akupresura, aurikuloterapie, západní byliny, zdravá strava, léčivé houby a vztahy podle pěti elementů)

Jako lektorka působí ve škole na těchto oborech:

Daniela je absolventka Institutu aromaterapie v Praze a oboru Diagnostika podle TCM na naší škole. Jako lektorka jógy jezdí pravidelně do Asie v roli původkyně a jógové učitelky.

Lektoři školy alternativních medicín

Romana Farna

Celostní terapeutka, lektorka a masérka s dlouholetou praxí. Certifikovaná lektorka jógy. 

Více o lektorovi

Helena Fremlová

Tato žena má bohaté zkušenosti z medicínské praxe jako ženská sestra a porodní asistentka, má neotřelý přístup k výuce a nevšední smysl pro humor.

Více o lektorovi

Petra Hyťhová

Fyzioterapeutka, která ve své praxi spojuje poznatky a dovednosti fyzioterapie z pohledu západní medicíny s metodami reflexní zónové terapie a aromaterapie.

Více o lektorovi

Radka Košková

V TCM Academy učí moderní medicínu při oboru Terapeut TCM – Dietetika

Více o lektorovi

Jana Kubíčková

Vystudovala Fakultu multimédií ve Zlíně, ale oboru se nikdy nevěnovala. Hned po škole ji osud zavál ke komplementární medicíně, které se věnuje od roku 2003.

Více o lektorovi

Daniela Pilařová

Mgr. Daniela Pilařová je spoluzakladatelka a provozovatelka školy. V Shanti Academy působí jako lektorka jak ve škole alternativních medicín, tak také jako její "velvyslankyně" na různých místech v Česku, kde přednáší o TCM.

Více o lektorovi

MUDr. Petra Uríková

Petru jsme oslovili ke spolupráci s naší školou, protože nás zaujala její schopnost a touha spojovat to nejlepší z moderní medicíny a to nejlepší z (nejen) tradiční čínské medicíny.

Více o lektorovi

Lucie Saloňová

Objevila se v naší škole jako studentka již před několika lety na oboru Diagnostik TCM.

Více o lektorovi

Šárka Laštovičková

Jsem absolventka Strojní fakulty s mnohaletou praxí v oboru a s ještě víceletým zájmem o léčivé byliny. Díky svým kořenům na samotě u lesa v Beskydech jsem měla příležitost poznávat a učit se o bylinách již odmala.

Více o lektorovi

Přihlašte se k odběru newsletteru

-

Děkujeme za přihlášení!

Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Něco se pokazilo, zkuste to ještě jednou.