V listopadu u nás začínají dva obory: Tradiční čínská medicína pro domácí použití a taky online Dietetika – zdravé stravování.

Blog

Zde najdete aktuality od nás a taky zajímavé články na témata alternativních medicín, jógy a QiGongu!

Polštářky pro pulsní diagnostiku

27. 5. 2021

Krásné polštářky z indického brokátu pro nás aktuálně šije firma Kouzelné záplaty. Přednostně pro naše studenty oboru Diagnostika zdravotního stavu, ale objednat si je můžete i vy. Cena 390 Kč, objednávat můžete na e-mailu biodaniela@seznam.cz

Konečně naživo!

24. 5. 2021

Přinášíme krátký report o studentech prvního ročníku oboru Diagnostika zdravotního stavu, kteří se o víkendu sešli ve škole! (ano, opravdu se fyzicky se sešli). Fotka zachycuje jejich písemný test ze Zang-fu – hlavních a vedlejších orgánů. Hned vzápětí nastoupila se svou nezaměnitelnou dynamickou energií Jana Kubíčková a její Přírodní lékárna a ta je provedla taji úvodu do diagnostiky. Lehátka byla připravena, dezinfekce voněla všude, dobrá nálada nechyběla! Věříme, že po půlročním „onlinu“ jste si víkend v Shanti Academy skutečně užili, a na další studenty se už teď moc těšíme.

CHCETE UČIT JÓGU, PILATES, SM SYSTÉM, TAI-ČI NEBO COKOLI JINÉHO, CO VÁS BAVÍ A CO UMÍTE?

23. 5. 2021

Máme pro vás dobrou zprávu! V našem sympatickém malém (nejen) jógovém studiu v centru Ostravy máme volná místa v rozvrhu, a to již od počátku června…. Nabízíme vám: krásně zařízené prostory včetně učeben pro případné workshopy malý jógový sál pro max. 15 lidí samostatně vybavenou šatnu, recepci a další zařízení (sprcha apod.)- a hlavně – RESPEKTUJEME VAŠE SPECIFIKA PŘI VÝUCE, DO NIČEHO VÁM ZÁSADNĚ NEKECÁME , PRONAJMEME VÁM PROSTORY A PODLE VAŠEHO ZÁJMU VÁS I ZPROPAGUJEME, to vše v jógovém studiu a škole alternativních medicín, které úspěšně fungují JIŽ SEDMÝM ROKEM…. JSTE TEN, KOHO HLEDÁME? budeme rády za samostatnost budeme rády za smysluplné, logické, funkční vedení lekcí pro veřejnost Pokud by se vám líbilo s námi spolupracovat, ozvěte se nám! Lenka Chlebounová telefon: 603 244 265 e-mail: lenka.chlebounova@gmail.com… Těšíme se na vás! Daniela & Lenka

V pondělí vás budeme vyhlížet

19. 5. 2021

Lenka Chlebounová v Shanti pečlivě přeměřuje metry čtvereční, dělí, propočítává, připravuje testy, desinfekce, čestná prohlášení, je schopná sehnat i svěcenou vodu (a my víme, že toho schopná je) – s jediným cílem a úmyslem – od pondělí 24.5.2021 vás vítat již osobně. Těšíme se na vás.

Možnost zakoupení skript z přednášky o koření

7. 5. 2021

Online přednáška Romany Farne o koření již proběhla, ale pokud jste přednášku nestihli a téma koření vás zajímá, máte možnost zakoupit skripta, které lektorka připravila. Skripta vám zašleme ve formátu pdf – ale pozor – mají 100 stran (ano, čtete dobře), takže ideální studijní materiál. Cena je 250 Kč (pro účastníky online přednášky je cena 150 Kč). Skripta si objednejte na emailu daniela@shantiacademy.cz Další online přednáška Romany Farne na téma Jak využít ovoce naše i cizokrajné pro lepší zdravotní stav bude 4.6.2021 – neváhejte a přihlašujte se zde!

Chmelové výhonky – teď, nebo až za rok!

3. 5. 2021

Byla by škoda je propásnout už letos, právě rostou, jsou mladé, křehké a v kuchyni je můžete připravit podobně jako chřestové výhonky. Užití divokých rostlin je jedno z mnoha zajímavých témat 14ti víkendového studia Bylinoznalství – fytoterapie.

Nová posila v Shanti Academy

30. 4. 2021

MARTINA „SHANTI“ HORKLOVÁ se stala naší pomocnicí! Bude se starat o část nového webu, o část Facebooku a po Lence Heczkové přebírá rozesílání newsletteru vám všem, kdo chcete číst novinky z naší Shanti Academy. V Martince získáváme vřelou ženu, milující život, akce, přírodu, která primárně působí v Divadle loutek v Ostravě. Jsme rády, že je spolupráce navázána!

Již tento pátek online přednáška o užití koření pro lepší zdravotní stav

29. 4. 2021

Zveme vás 30.4.2021 od 17:00 hodin na online přednášku s Romanou Farnou. Seznamte se s běžným kořením a využívejte ho rovněž cíleně pro lepší zdraví. Přednáška je určena všem zájemcům, kteří rádi vaří a chtějí se dozvědět o léčivých účincích koření a jejich směsí. Všechny informace se dozvíte tady.

Zdravé stravování – dietetika (zpráva z online výuky)

26. 4. 2021

Studentky tohoto oboru se sešly o víkendu online s lektorkou Mgr. Danielou Pilařovou a probíraly první část fascinujícího tématu Dietetika podle tradiční čínské medicíny a vIastnosti potravin. A protože se tu a tam naťuklo téma superzdravé snídaně, samozřejmě se nemohlo nezmínit CONGEE. Zde vidíte zapečenou „sladkou rýži“, jejímž základem je právě hotové congee. Nadýchaná pěna a zdraví!

Online výuka u nás jede od října 2020

6. 3. 2021

Online výuka ve škole alternativních medicín v Ostravě a ve Zlíně jede pravidelně už od října 2020.

Druhy hovězího masa

13. 2. 2021

V zimě je hovězí maso (a jeho kosti) jedním z nejlepších zdrojů pro zahřátí organismu a moc je nelze ničím nahradit. Možná by vám pomohlo toto rozdělení hovězího masa a jeho využití.

Naše lektorky: ROMANA FARNA

7. 2. 2021

Žena na obrázku je výjimečná v mnoha ohledech. Schválně – poznali jste ji? Běžně se maskuje za přísný výraz a spletený cop. Umí a učí ájurvédu, konstituce podle tcm a ájurvédy, tradiční čínskou medicínu, fytoterapii aakupresuru. Tato múza vás naučí opravdu hodně v teorii i v praxi. Působí u nás na všech vyučovaných oborech: Diagnostika zdravotního stavu (začínáme v březnu), Zdravá strava – dietetika, Bylinářství – fytoterapie, Akupresura. Kromě toho je výborná jógová učitelka. A i přes svůj (většinou) přísný výraz je to žena, která vám vždy ochotně poradí ohledně zdravotního stavu vás, vašich blízkých i klientů! Zažili jste její výuku?

Přihlašte se k odběru newsletteru

Z produkceVemírné kuře