Od nového školního roku můžete studovat TCM v Ostravě, Mykoterapii v Ostravě nebo Bylinkaření ve Zlíně!

Daniela Bártová

Všeobecný vztah ke sportu a pohybu mám již od malička. Jako školačka jsem dělala sportovní gymnastiku, na gymnáziu jsem se věnovala tanci a na vysoké škole jsem během učitelského studia prošla v podstatě všemi sporty.

Vedené kurzy

  • Ranní jóga s Danielou

Přestože jsem od dětství pravidelně sportovala, měla jsem problémy se zády a musela jsem pravidelně cvičit zdravotní cviky. Zdravotní cvičení na záda postupně nahradila jóga, o kterou jsem se začala zajímat na vysoké škole. K jednotlivým jógovým ásanám jsem se dostala přes nádech a výdech.

Nádech a výdech jako takový, mechanika dýchání a jeho fyziologie a biochemie mě vždy zajímaly. V době, kdy jsem hledala téma své diplomové práce, jsem se přidala k projektu, který se zabýval vlivem dechové mechaniky na funkční systém páteře pod vedením pana  Doc. Pavla Strnada, katedra zdravotní TV UK FTVS. Cviky, které projekt zahrnoval vycházely také z poznatků jógových. V tomto období jsem se již o jógu zajímala intenzivněji. Vystačila jsem si s jednou knihou, zakoupenou v bazaru, a sama se téměř denně učila dechové techniky a postupně jednotlivé ásany.  A byla jsem spokojená. Poté jsem začala chodit na jógu k panu PhD. Jiřímu Čumpelíkovi, v té době oponent mé již zmiňované diplomové práce, a zjistila jsem, že určité vedení v józe je taky dobré. Od té doby mám střídavě období, kdy jsem učitelem sama sobě, a kdy se potřebuji posunout někam dál pod vedením učitele.

Stále mě to táhne prohlubovat své možnosti jak tělesné, tak i mentální a přicházet na souvislosti s tím spojené. V rámci dalšího rozvoje jsem nastoupila na tříleté studium jógové terapie pod vedením pana Jiřího Čumpelíka – fyzioterapeut, pedagog, a jogín. Jógu začal studovat v Indii v letech 1973 – 1975. Tradiční jógové principy rozvíjí již řadu let a spojuje je se základními principy pohybu a držení těla, opřenými o medicínské vzdělání, zejména o vývojovou kineziologii. Zvláštní pozornost věnuje spojení držení těla a dýchání. Jeho práce si vážím a studium Jógové terapie beru velice vážně. Jeho principy uplatňuji na všech svých lekcích jógy.

V současné době pracuji jako regenerační a sportovní masér a jako lektorka jógy pro dětí a pro dospělé. Vytvořila jsem projekt Barevná jóga, který učím v ostravských MŠ a v RC chaloupka. Projekt Barevná jóga je moje srdeční záležitost. A proč barevná? Protože tak vidím děti, barevné duhové, prostě dokonalé.

U svých dětí již několik let pozoruji, jak je nenásilné  a hravé vedení posouvá dál. Dětskou jógu vnímám jako kompenzační cvičení ke všem sportovním soutěživým aktivitám.

Pro dospělé vedu kurz Jógy pro ženy v RC Chaloupka a kurz Ranní jógy v Shanti Yoga studiu. Lekce vycházejí z hatha jógy. Snažím se o propojení klasického cvičení jógy s reflexním zapojením hlubokého stabilizačního systému páteře. Vedu k naladění se na sebe sama, na zpomalení, na (ne) konečný nádech a výdech a k uvědomění, že jóga je přítomna všude kolem nás. Také se snažím o to,  abyste pochopili, že nejlepšími učiteli jste vy sami.

Je mi 37 let, mám muže se kterým vychováváme dvě děti. Jógu cvičím již několik let a k lektorování jsem dospěla v roce 2014.

Certifikace a studium:

  • 2005  FTVS UK – obor Učitelství Tv-Chemie, Praha
  • 2005  PřF UK – obor Klinická a toxikologická analýza, Praha
  • 2005  Kurz sportovní a rekondiční masáže , Katedra fyzioterapie FTVS UK, Praha
  • 2012  Kurz pečovatelského minima, Rodičovské centrum Chaloupka, Ostrava
  • 2015  Lektorský kurz baby a dětské masáže, Masérská škola Zázraky duše, Ostrava
  • 2015 – 2018     Studium Jógové terapie, FTVS UK, Praha

Kontakt:

http://www.barevnajoga.cz

http://www.bylinnamasaz.cz/

email: daniela.bartova@post.cz 

mobil: 605 946 644

Přihlašte se k odběru newsletteru

-

Děkujeme za přihlášení!

Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Něco se pokazilo, zkuste to ještě jednou.