Nemáte jasno v meridiánech a bodech? Naučte se je od MUDr. Petry Uríkové v lednové víkendovce Meridiány a body v anatomických souvislostech.

Blog

Zde najdete aktuality od nás a taky zajímavé články na témata alternativních medicín, jógy a QiGongu!

17.–18. 10. 2020: Čínské byliny a houby – víkendový seminář

18. 5. 2020

Zveme vás na víkendovku zaměřenou na získání základního povědomí o tom, jakými volně prodejnými směsmi bylin a houbami si můžete pozitivně ovlivňovat svůj zdravotní stav. Čekají vás podrobné informace o čínských wanech, čínských tinkturách a houbách (jen komerčně pěstovaných). Více informací najdete tady.

Od konce října: další běh oboru Diagnostika zdravotního stavu!

14. 5. 2020

Během krize kolem COVID-19 jsme si víc než kdy jindy uvědomili, že základem celého života je ZDRAVÍ. Z našeho pohledu to znamená: znát zdravotní stav svůj i blízkých (případně klientů), umět pochopit, co se v našem těle děje, když je nemocné, a naučit se základní terapeutické metody, jak si pomoci (úvod do fytoterapie, dietetiky a akupresury). První běh, který opožděně startuje v létě, je beznadějně plný. A protože si myslíme, že teď už je jasné, že nic není cennějšího než zdraví, dovolujeme si vypsat další běh, který začne koncem října letošního roku. Čeká vás čtrnáct víkendů studia a praxe diagnostických metod, a to především ze starověké Číny (tradiční čínská medicína), ale rovněž s exkurzem do indické ájurvédy (konstituce). Vše o novém běhu oboru najdete tady.

22.–23. 8. 2020: Akupresura v teorii i praxi, pro začátečníky i pokročilé

14. 5. 2020

Seminář Akupresura v teorii i praxi, pro začátečníky i pokročilé je určen úplným laikům i zkušeným masérům a terapeutům. Dozvíte se zde, co to je akupresura a v čem se liší od akupunktury nebo od masáže. Pochopíte, proč různé způsoby mačkání bodů, které jste dosud zkoušeli,  fungovaly jen  málo, a naučíte se body ovlivnit jednoduchými postupy opravdu efektivně. Seminářem vás provede Romana Farna. Více informací k víkendovce najdete tady.

17.–18. 10. 2020: Čínské byliny a houby v praxi

11. 5. 2020

Zvu vás na víkendovku zaměřenou na získání základního povědomí o tom, jakými volně prodejnými směsmi bylin a houbami si můžete pozitivně ovlivňovat svůj zdravotní stav. Čekají vás podrobné informace o čínských wanech, čínských tinkturách a houbách (jen komerčně pěstovaných). Všechny informace o víkendovce najdete tady.

Bod oka na uchu (aurikuloterapie – akupunktura ucha)

8. 5. 2020

Tak mám za sebou tři úklidové dny: hodně bio čisticích prostředků, ale také Sava na zažranou špínu mi prošlo rukama… bohužel všude nebyl prostor úplně větratelný, a tak jsem dneska dopoledne měla úplně červené a podrážděné oči. Ať žije chlor! A protože jsem byla pozvaná na fantasticky celozrnný frgál (a nakonec teda ještě i fantastickou bábovku) k naší úžasné lektorce MUDr. Peťce Uríkové, tak Peťka nelenila a napíchla mi hned dva ušní body. Druhý vám ukážeme příští týden. Celý článeček je tady.

31. 7. – 2. 8.: Zdraví a imunita ve třech dnech

28. 4. 2020

Prodloužený víkend pro vaše zdraví a podporu imunity je věnován všem, kdo se chtějí naučit, jak v dnešní době podpořit svou imunitu a snížit následky nemocí. Vybudovat si silnou imunitu není otázka dne ani týdne. Jestliže už člověk onemocní, je pozdě na to, abychom mysleli na imunitu nebo podporu zdraví. Vše o akci najdete zde.

Signatury léčivých rostlin

12. 4. 2020

Podívejte se, co znamenají signatury rostlin. I o tom u nás učíme.

Nové rozvrhy

8. 4. 2020

Vážení studenti, na webech oborů Fytoterapie a Diagnostika zdravotního stavu najdete nové, prozatímní rozvrhy studia. S ohledem na vládní nařízení mohou být termíny dále upravovány, informace opět aktuálně e-mailem. Děkujeme za pochopení!

Resveratrol není jen ve víně

7. 4. 2020

Možná jste už četli o výjimečných účincích této přírodní látky, která – jak se zdá – umí pomoci i při Covid-19. Mimo jiné dobře zabírá na lymeskou borreliózu. S humorem Čechům vlastním se po webech i sociálních sítích šíří doporučení konzumovat co nejvíc červeného vína?, což z pohledu alternativních medicín nelze úplně doporučit (nadměrné pravidelné pití atd.). Málo se ovšem ví a píše,že resveratrol je i v jiných zdrojích přírodního původu. Více informací najdete tady.

Aktuální informace k užívání medicinálních hub, yao a wanů při COVID-19

24. 3. 2020

Protože informace k Covid-19 se skutečně každým dnem mění, nabízíme zde aktualizaci informací se svolením autorky – Mgr. Jany Kubíčkové – provozovatelky serveru Přírodní lékárna a naší lektorky. Celý text najdete tady.

Tipy pro ty, kdo mají nečekané volno

20. 3. 2020

ZAČÍNÁME PŘEKLÁDAT! S naší absolventkou Dominikou Orságovou jsme začaly připravovat pro české vydání tuto fantastickou knihu! Domča ji překládá a já textu dělám lektorku a redaktorku. Zakázku zadala bratislavská Eugenika. Uvidíme, co s knižním trhem udělá současná situace; věříme ale, že knihy – a tematicky právě tyto, zaměřené na alternativní medicíny – budou zapotřebí po normalizaci (odpusťte to slovo 🙂 ) situace ještě více než dosud. Pokud byste chtěli prozatím studovat smysluplné texty a nevěděli, které za to stojí, zde je výběr: Frank Seefelder: Pět elementů Ewald Kliegel: Reflexní zóny snadno Jelena Svitko: Jaro (spojuje principy TCM, západního bylinkaření a čínské medicíny) Čchuan-Kuej Wang: Automasáž podle meridiánů Barbara Temelie: Výživa podle pěti elementů Ján Pukluš: Su-jok (zdraví na ruce) Marie France Muller: Reflexní terapie obličeje Volker Artz: Fascinující život rostlin Objednat lze na internetu – většinu z titulů vám doveze Kosmas až domů!

Stránky se zdravými recepty z divokých bylin

17. 3. 2020

Naše lektorka Daniela Pilařová spustila pod svým webem informační stránku Jedlá divočina, kde najdete postupně doplňované popisy jednotlivých bylin a jejich využití v kuchyni. Ušetří vám to peníze, lépe vás to seznámí s přírodou okolo a můžete si do těla doplnit cenné a šlechtěním nezmenšené množství stopových prvků a vitaminů. Více se vyučuje na našem oboru Fytoterapie – bylinoznalství.

Přihlašte se k odběru newsletteru

-

Děkujeme za přihlášení!

Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Něco se pokazilo, zkuste to ještě jednou.