Od října 2022 se na vás těšíme u oboru Tradiční čínská medicína (diagnostika, základy terapií)! Zbývají tři místa, proto s přihláškou neotálejte…

Blog

Zde najdete aktuality od nás a taky zajímavé články na témata alternativních medicín, jógy a QiGongu!

4. 12.: Mad Yoga Day se dvěma čchi-kungovými workshopy

2. 11. 2016

4. 12. v rámci Mad Yoga Day vás zveme na lekci zimního čchi-kungu s Wendy Přistoupilovou a na meditaci s tibetskými zvonky koshi a čchi-kungové ladění s MVDr. Petrem Staňou. A kdo bude chtít nakouknout pod pokličku úspěšné civilizace „přes Himálaj“ – Indie, může se zúčastnit i speciálních jógových lekcí. Navíc si můžete dopřát workshop Masáž po moravsku a také si vyrobit Vision Board 2017, který vás jako patron provede celým nadcházejícím rokem – studiem, vztahy i zdravím… Akce se koná v partnerském Shanti Yoga Studiu.

Čchi-kung pro studenty TCM i veřejnost

31. 10. 2016

Od listopadu u nás začíná působit zkušená lektorka čchi-kungu (Qi Gongu), absolventka 4letého studia TCM v Praze a terapeutka TCM Wendy Přistoupilová. Od listopadové výuky 1. a 2. ročníku oboru Diagnostik TCM se můžete těšit na její ranní sobotní a nedělní lekce (8.00-9.00 hod.) pro studenty, od prosince potom na její Čchi-kung pro veřejnost.

Úterní dopoledne: Třípočátkové tai-či se Světlanou

24. 10. 2016

Cvičení Sam won dong  (Třípočátkové tai-či) – jedná se o korejský systém, třípočátkovou, spirálovou Twist gymnastiku a Meditaci úsměvu. Cvičení, které probíhá vždy v úterky od 9.00 do 10.00 hod. v Shanti Yoga Studiu vedle TCM Academy je vhodné pro všechny věkové skupiny. Jedná se o zcela unikátní, pomalé, harmonické cvičení, jehož blahodárné účinky nejen na tělo, ale i mysl, duši si máte možnost osvojit v našem jógovém studiu ve 45minutových dopoledních lekcích.Tuto jedinečnou příležitost máte nyní díky zkušené lektorce Světlaně Směrtěnko, která jako absolventka fyzioterapie a tradiční čínské medicíny (doplněné o korejskou medicínu) v Kyjevě navíc dokonale rozumí fungování našeho pohybového aparátu.

16. 11. 2016: Workshop Vztahy podle pěti elementů (Rychvald)

19. 10. 2016

16. 11. 2016 proběhne v Rychvaldu workshop Vztahy podle pěti elementů, který povede Mgr. Daniela Pilařová. Probereme si vztahy mezi elementy a vládnoucí element svůj i blízkých a podíváme se vztahům obecněji na zoubek. A co by to byla za analýza, kdyby nenásledovalo navrhnutí možností řešení potíží, které se v rámci společného bydlení (práce atd.) různých prvků (lidí) tu a tam vyskytnou ;-). Více o akci najdete zde.

Úvod do léčivých hub – informace k času konání přednášky

19. 10. 2016

Upozorňujeme všechny zájemce o tuto přednášku, která se koná 30. 11., že proběhne v časovém rozmezí 9.00-14.00 hod. (pauzička na krátký oběd). V různých zdrojích jsme uvedli různou hodinu konání, platná je tedy tato uvedená zde nyní. Díky za pochopení!

Kartikka Yoga Day nabízí zajímavosti i pro milovníky tradiční čínské medicíny!

11. 10. 2016

Kartikka Yoga Day, který proběhne v sousedském Shanti Yoga Studiu v neděli 23. října, nabízí zajímavý program nejen pro milovníky jógy. Příznivci tradiční čínské medicíny, respektive čínské filozofie a zdravovědy, si mohou přijít zacvičit Třípočátkové tai-či s Meditací úsměvu pod vedením Mgr. Světlany Směrtěnko, nebo si přijít poslechnout přednášku Romany Farne na téma Úvod do ájurvédy, kde (možná s překvapením) zjistí, že mnohé v TCM a ájurvédě se světonázorově prolíná…

Nový školní rok. Vítáme mazáky druháky i budoucí prváky!

7. 10. 2016

Dneškem začíná nový školní rok v TCM Academy. Jak ukazuje fotka, indexy pro nové studenty, kteří nastoupí příští pátek 14. 10., jsou už natisknuté (další pro později přihlášené se tisknou). Velmi se na ně těšíme! Neméně se ovšem těšíme na dnešní setkání s historicky prvním během studia oboru Diagnostik TCM, čerstvými druháky, kteří jsou už ve studiu TCM „mazáky“. Vítejte všichni!

Nová kniha Jídlo jako lék podle tradiční čínské medicíny

26. 9. 2016

O víkendu na „houbičkovém semináři“ v Praze jsme pro TCM Academy zakoupili novou knihu Renaty Lien Čepelkové  s názvem Jídlo jako lék podle tradiční čínské medicíny. Je to velmi dobře a srozumitelně napsaná kniha, kterou vřele doporučujeme!

Vylepšené studijní prostory v TCMA

20. 9. 2016

S novým během studia oboru Diagnostik TCMA jsme přistoupili k vylepšení a rozšíření studijních prostor naší TCM Academy. Věříme, že se u nás bude líbit především našim studentům a lektorům, ale „útočiště“ u nás mohou najít i lektoři, kteří hledají prostory v centru Ostravy za více než příznivé ceny, útulné prostředí a zázemí jógového studia s místem pro (nejen) praktickou výuku. Vhodné nejen pro workshopy, ale také pro výuku jazyků a poskytování konzultací. Více najdete v sekci Pronájem prostor.

Kam na informace o studiu?

13. 9. 2016

Vzhledem k častým dotazům upozorňujeme současné i nastávající studenty TCMA, že vlevo v menu webových stránek je položka Studentský portál, kde po rozkliknutí „kuličky“ vpravo a příslušného běhu oboru Diagnostik TCM najdete pod jednotlivými „buttony“ rozpisy výuky i aktuality. Kupříkladu rozpis výuky pro 1. ročník běhu 2016-18 najdete zde.

Čchi-kung a tai-či v rozvrhu Shanti Yoga Studia na 1. pololetí 2016/17

2. 9. 2016

Čchi-kung a tai-či najdete stejně jako v minulém školním roce v rozvrhu Shanti Yoga Studia, který platí pro první pololetí školního roku 2016/17. Čchi-kung pod vedením Petra Stani si můžete zacvičit v pondělí (ráno a v podvečer), v úterý pak  pod vedením Světlany Směrtěnko Třípočátkové tai-či. Od října se pak velice těšíme na spolupráci s novou učitelkou čchi-kungu Vendu Přistoupilovou, terapeutkou tradiční čínské medicíny (Praha, Havířov).

Konečně fotogalerie z letní školy TCMA!

29. 8. 2016

Konečně jsme spravily technické problémy našich galerií a nabízíme vám fotogalerii z letní školy TCMA…

Přihlašte se k odběru newsletteru